17 Şubat 2010 Çarşamba

Bu adamlar niye gülüyor?

Lille-Fenerbahçe maçı öncesinde basın toplantısındayım. Sağdan sola Mavuba-Garcia-Frau-tercüman. Lille hocasına ilk soru "Bir sonraki turda Liverpool'la oynayabilirsiniz ne düşünüyorunuz?". Genç hocanın cevabı:"Fenerbahçeyi daha geçmedik. Liverpool'un tur atlayacağı da kesin değil". Yeni bir soru: "Liverpoolla oynayacak olma ihtimali sizin için ekstra motivasyon mu?.Garcia: "Fenerbahçe Avrupa tecrübesi olan bir ekip. İşimiz zor." Bir soru da Frau'ya: "Oyuncular olarak Avrupa'da bir yerlere gelmek, Liverpool gibi ekipleri devirme arzusu..." Frau'nun cevabı da Garcia'ya 'den den' tadında. Bir kadın görevli toplantının son sorusunun sorulacağını hatırlatırken Garcia espriyi patlatıyor: "Liverpool'la ilgili konuşalım mı?".
Tercüman komedisi
Ben bu noktadan çok önce kopmuştum nedeni de Fenerbahçe'nin ayarladığı Türk tercüman. Toplantı başlamadan Rudi yerine Luis Garcia dedi, Türkçe az bildiği için! batırdı da batırdı. Uzatmadan bir çevirisini yazayım: "Lille'de bir oyuncu yaralıymış yarın oynamayacak diyor..." !!!

1 yorum:

wolky dedi ki...

Fransadaki maçta türkçe anonsları yapan kişiden ötürü Lille, Fenerbahçeden özür dilemiş. Umarım burda onlara aynı yolla bir cevap vermeyi düşünmezler.