19 Nisan 2010 Pazartesi

Büyük Başkan Rosella SensiZoban twitter'a yazmış: Büyük başkan Rosella Sensi...

Geçen ay bir dergide bu hanımefendiyle ilgili bir 'makalele' okumuştum. Sezon başında Sensi, Luciano Spalletti'nin yerine Claudio Ranieri'yi getirince çok ağır protestolara hedef oldu. Taraftarlar resimdeki pankartta olduğu gibi 'Çektir git' (Sensi vattene) dediler. Çok konuştuğu için Sensi'nin bir de lakabı vardı: Rosella blablabla (bıdı bıdıcı diye kabaca bir çeviri olabilir). Gerçi Roma'nın Curva Sud'undan bir arkadaş tarihi bir laf etmiş: "Bizim için Rosella'nın diğer başkanlardan farkı yok. Çok konuşup Roma'ya birşey katmıyordu. Erkek de olsa aynı tepkiyi verirdik."

Pederi Franco'yu 2008'de kaybettikten sonra kulübün başına geçen Rosella Sensi (39 yaşında) için bir Roma efsanesi olan Giuseppe Giannini bakın ne diyor:  "Rosella çok genç ama öğrenmeyi başardı. Roma'nın başkanı olmak için karakter lazım ve Rosella da o var."

Şimdi Roma bitime dört hafta kala lider. İtici Mourinho'ya karşı bir zaman aşağıladığı Ranieri'nin mücadelesi nasıl olacak merak ediyorum. Tarafım ve tarafındayım: Forza Roma!!!

Hiç yorum yok: