8 Temmuz 2010 Perşembe

Lorik Cana ve hakemler

Galatasaray'ın yeni transferi Lorik Cana tam bir sarı kart canavarı. İzleyenler zaten Arnavut oyuncunun sert oynadığını bilir. Marsilya kulüp tarihinin en çok sararan adamı yine de Mavi-Beyazlı formayla sadece bir kez oyundan atılmış.

Kariyeri boyunca ortalama sezon başına 10 sarı kart görüyor.

Geçen sezon İngiltere'de lig ve kupalar dahil 11 sarı bir kırmızı kartı var (çift sarıdan). Sunderland, o ve  eski takım arkadaşı Michael Turner yüzünden sezon sonunda fair-play listesinde son sırada kaldı ve 100 bin paundluk bir cezaya çaptırıldı!

Peki bu adam niye bu kadar sarı kart görüyor sözü kendisine bırakalım ve ekleyelim Türkiye'de işin zor Lorik 'bon şans':

"Hakemler karşısında boyun eğmeyi seven tiplerden değilim. Bir hakemin bazen maçın geri kalanında takımıma karşı ön yargısını yenmesi için uyarılması şarttır. Evet bu sert çıkışlardan dolayı bazen cezalı duruma düşüyorum ama saha içindeki savaşçı yapımı değiştirmem."

"Beni Keane ve Vieira'ya benzetiyorlar. Evet onlar gibi lider olmayı seviyorum."

"Bir hatam olduysa ve kartı hak ettiysem susarım. Bazen daha ilk faülde sarı kart çıkması beni deli ediyor. Kimseyi sakatlamak için girmem."

1 yorum:

sarapci dedi ki...

Vidyolardan gördüğüm gibiyse Şükrü Saracoğlu'ndaki maçta 15. dakkada atılır mlsf.