1 Ağustos 2010 Pazar

GOAL dergisinin Ağustos sayısı çıktı!
Bu ayki GOAL dergisi 2010 Dünya Kupası Koleksiyon Sayısı başlığı taşıyor

Güney Afrika’da yapılan son Dünya Kupası ile ilgili yazılar, fotoğraflar, dosyalar, istatistikler ve derlemelerle dolu olan GOAL dergisinin Ağustos sayısı uzun yıllar saklanılacak bir arşiv ve kaynak yayın olma özelliği taşıyor. 2010 Dünya Kupası’nın En iyi 15 Oyuncusu, En İyi 10 Önliberosu, Dünya Kupası  Alfabesi gibi dosyalara Forlan, Sneijder ve Müller gibi kupanın yıldızlaşan futbolcularının posterleri eşlik ediyor bu ay.
Derginin yayın yönetmeni Ege Görgün bu ayki editor yazısında şöyle anlatıyor yeni sayıyı: “Futbol defterleri tutmaya daha ilkokula giderken başlamıştım. Dünya ve Avrupa Kupaları, o zamanki adıyla Birinci Lig ve Kocaelispor ile ilgili tuttuğum defterlerin bazılarını hâlâ saklıyorum. Maç kadrolarından skorlara, oyuncu değerlendirmelerinden gazetelerden kesilmiş küpür ve fotoğraflara dek, pek çok şey bulabilirsiniz bu defterlerde. Ardından futbolla ilgili yazılı-resimli nerdeyse her şeyi biriktirme alışkanlığım başladı. Sakızlardan çıkan futbolcu kartları, 86’dan bu yana çıkan tüm çıkartma albümleri ve tabii ki gazetelerin kupa dönemlerinde verdikleri kitaplar. Anlayacağınız kalıcı olacak, her daim kaynak olarak yararlanılacak, futbol nostaljisini canlı tutacak yayınların önemini iyi bilirim. Keza futbolseverde yarattığı hissiyatı da…
Elinizde tuttuğunuz GOAL dergisi de işte bu heves ve bilinçle hazırlandı bu ay. Adına Dünya Kupası 2010 Koleksiyon Sayısı dememizi boşa çıkarmasın diye elimizden geleni yaptık. Arşiv değerinin yanı sıra, bitmesinin üzerinden günler geçmiş olsa da, 2010 Dünya Kupası’nı şöyle sakin kafayla bir kez daha hatırlamanın, değerlendirmenin keyfini çıkarın istedik. Umarız niyetimizi gerçekleştirebilmişizdir…”

GOAL dergisinin Ağustos sayısının tüm içeriği 2010 Dünya Kupası’na ayrılmış değil. Jose Mourinho için hazırlanan ultra-dosya, kupa şampiyonu Atletico Madrid’e adanan bir derleme, beşer sayfalık Ligue 1 ve Bundesliga dosyaları, Hasan Kabze ile 10 soru 10 cevap ve tabii ki Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş değerlendirmeleri.

GOAL dergisinin bu ayki nostalji yükünü çekenler ise Jupp Derwall ve Henrik Larsson.

GOAL dergisi 64 sayfalık reklamsız içeriğiyle bu ay da futbolseverleri futbola doyuracak.

Hiç yorum yok: