20 Ocak 2011 Perşembe

Cemal Ozgorkey baskanliga adayligini koydu

Kamuoyuna Duyuru;
Değerli Galatasaraylılar;
Uzunca bir süredir camiamızın yaşadığı sıkıntılar, yeni stadımıza kurucumuz Ali Sami Yen’in adının verilmemesi ve 15 Ocak 2011 gecesinde de yeni Ali Sami Yen Stadımızın açılışının doğru organize edilememesiyle en üst seviyeye ulaşmıştır. Aradan geçen bunca gün ve saate karşı, bir açılışı yönetememiş ve ulusal krize çevirmiş olan Galatasaray Spor Kulübü Yönetimimiz, hala durumu Galatasaraylılar lehine toparlayabilmiş değildir. Tam hazırlanmadan, iletişim çalışmaları bitirilmeden, alınan aceleci kararlarla Galatasaray’ı hak etmediği yerlere sürüklemişlerdir. Buna hiç kimsenin hakkı olamaz. Galatasaray Başkanı’na yakışan, arkasında taraftarını ve davetlilerini bırakarak ayrılmak değil durum ne olursa olsun Galatasaray’a sahip çıkmaktır. İyi organize olarak tamamlanabilecek bir açılış, maalesef iletişim eksikliği ve muhtemel krize hazırlanmamak, sonucunda da krizi yönetememekten dolayı bugün ülke gündemine oturmuştur. Kameralarla suçlu arayanlar, Galatasaraylılardan önce suçu kendilerinde aramalıdırlar. Galatasaray, dünyada hiçbir kulübün sahip olmadığı ve olamayacağı bir geçmiş ve kültürden gelmektedir.  Nasıl ki bir insanın davranış özellikleri varsa, Galatasaraylılarda da yüzyılların getirdiği davranış özellikleri vardır. Bizler; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür Galatasaraylılarız. Galatasaray’ın yapısı sadece futbol kulübünden oluşmamıştır. Bizi herkesten ayıran farklarımız hep olmuştur, olacaktır. Ancak bu farkları bilerek ve buna göre hareket ederek bir bütün olabiliriz.
22 Kasım 2010’da, iki buçuk yıl görev aldığım yönetim kurulu üyeliğimden istifa etme nedenlerim arasında, Genel Kurul üyelerini temsil etmekten çok uzaklaştığımızı, ortak karar alınamadığını, kurumsallaşmanın gerçekleşmediğini belirtmiş ve “ olanlara kayıtsız kalmak, bahaneler ileri sürmek ahlakımız dışındadır’’ açıklamamla beraber, “bilinçli veya bilinçsiz erozyona uğratılan değerlerimizi korumak için doğrularım gereği ayrılıyorum’’ beyanatını vermiştim. 
Galatasaray ‘ın bize miras değil gelecek yüzyıllara emanetimiz olduğu bilinci, ortak belleğimiz, ortak değerlerimiz adına, önümüzdeki ilk olağan veya olağanüstü seçim sürecinde, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim bayrağını devralmaya hazır olduğumu belirtmek isterim.  Saygı ve sevgilerimle,
Cemal Özgörkey

2 yorum:

pierloti dedi ki...

"yeni stadımıza kurucumuz Ali Sami Yen’in adının verilmemesi "

Sayın cemal bey bu ad verilme olayında siz yönetim kurulu üyesi değilmiydiniz acaba?

metak dedi ki...

yine değerler yine büyük camia "Galatasaray, dünyada hiçbir kulübün sahip olmadığı ve olamayacağı bir geçmiş ve kültürden gelmektedir." naptın yaa? 14-17 yaşları arasında belli bir lisede okuyanları 100liraya kongre üyesi yaptın diye kimsenin sahip olamayacağı bir kültüre mi sahip oldun??

bir de "Galatasaray’ın yapısı sadece futbol kulübünden oluşmamıştır." denilmiş ama futbol endeksli düşünüldüğünu ilkokuldaki çocukta biliyor.

Galatasaray ın işi cidden çok zor bu döngüden nasıl kurtlur bilmiyorum, yine bir liseden "abi" çıkıp racon kesiyor hep aynı manzaralar. off off