17 Ocak 2011 Pazartesi

Muhammed Ali sizsiniz simdi onlar dusunsun


Bugün Muhammed Ali'nin dogumgunu. 69 yasini doldurdu veya 70'inden gun aldi (yillarin tartismasidir)... Ali'nin ringlerde oldugu zamanda hayatta olmayi cok isterdim. Sabahlari kalkip televizyondan veya radyodan macini takip etmeyi... Once buyuklerimden dinledim Ali'yi sonra filmler belgeseller kitaplarla onu tanidim. Ona hayran olmak icin cok da fazla cabaya gerek yoktu...

Seyrantepe protestosundan bu yana sinirim cok bozuktu ta ki Ali'nin fotosunu bulana kadar ve bu yazıyı yazana kadar. Ayni bu fotoda oldugu gibi gunlerdir bagiriyorsunuz. Belki de oncesinde acilista bagirdiniz. Belki acilista bagirmadiniz ama tribun arkadaslariniza soylenenler kaniniza dokundu. 

Medyada cok az insan sizin sesinize kulak veriyor. Satilmis kalemler, spor basininin "baskanim yalarim"cıları sizleri ayıplıyor...

Belki bu maci alamayacaksiniz ama nakavt da olmayacaksınız. Buna tum kalbimle inanıyorum... Ali kendisine hic rakip gormezdi siz de oyle yapın! 

- 24 yasinda torpille musavir yapildigi apacik ortada babasi belli (bkz Selim Terzi) Yasin Ekrem Serim sizin rakibiniz olabilir mi?

- İki cumleyi bir araya getiremeyen patavatsiz TOKİNYA baskani Erdogan Bayraktar?

- Sinirlendigi zaman dilinin kemigi olmayan ama su protestolarda nedense ortalamanin altinda tehditler sarfeden (bu ayri bir yazi konusu) basbakan Tayyip Erdogan?

- Kamera sistemi calismayan, kombine sahiplerinin kendi yerine oturamadigi bir statta suclulari (kendince) bulup cezalandiracagini sanan Galatasaray Baskani Adnan Polat?

- Baskani oldugu takimin kupada maci varken acilisa kosarak gelen Goksel Gumusdag?

- "Babalari belli degil" yazip sonra twitterdan kacan delikanli Spor AŞ Başkan Yardımcısı Selim Terzi?

- "Hiçbir zaman Galatasaraylı olmadım. Olmayacagim" gibi mantiksiz bir cumle kurabilen milletin vekili Edibe Sozen?

- Taraftarligi, renklere armaya olan sevdayi banka hesabi emeklilik sozlesmesi vs sanan ve "Galatasaraylılıgını donduran" Enerji Bakanı Taner Yıldız?

Zaman kelebek gibi ucmak ari gibi sokmak vakti...

Doktorunun Ali için kagida doktugu su satirlarla bitirelim, iyi ki dogdun sampiyon...

Ali onunla tanıştığında 

Parkinson ona sırıtıyordu

Ama Ali kolay kolay yılmayacaktı

Şimdi Parkinson korkuyor

Ama kaçamıyor  ve saklanamıyor

Umudunu ve onurunu savunan

Bu kararlı adamdan

Ben de özür dilerim: Ali'nin rakipleri Joe Frazier'ı Sonny Liston'ı George Foreman'ı Floyd Patterson'ı yukarıdakilerle bir tutmuş gibi olduysam kusura bakmasınlar!

Kim ne demiş nasıl durmu burada tarihe not olarak düşürülüyor: http://aslantepeleaks.blogspot.com/

Hiç yorum yok: