16 Ocak 2011 Pazar

Stadyum acılısı boyle olur!

4 yorum:

Adsız dedi ki...

o stadın temelleri gözünüze girsin pankart.

Adsız dedi ki...

Padişahım çok Yaşa!
Demokrasi bu kadar sığ mıdır? Sandığa gidinceye kadar mıdır demokrasi? Hangi sanat ve ya popüler spor dalı siyasetten ve ideolojiden bağımsız olur? Bu ayrımı nerede yapabiliriz?

Z dedi ki...

TOKİ'nin başkanı ve cumhurbaşkanı yığınları soylulaştırma (kentsel dönüşüm, gentrification)ile birlikte evsiz, barksız bırakan insanlar, yığınların sporu futbolda yuhalanmaları kadar doğal ve doğru bir politik tepki var mıdır?

Adsız dedi ki...

Bu adamların demokrasi anlayışı bu ama halkımıza mustahak bunlar. Her yerde "demokrasi" diye bir yerlerini yırtarlar ama çok demokratik bir şekilde yuhalandıkları zaman bir anda gerçek yüzlerini gösterirler. Sen kimsin ki yuhalanmıcaksın? Tanrı mısın, padişah mısın? Ne sanıyorsun kendini? Küfür mü edildi, yumurta mı atıldı, herhangi bir kötü davranışta bulunuldu mu?Seni sevmeyen bir grubun, senin varlığına karşı demokratik ama medeni bir tepkisi ile karşılaştın. Şimdi sana düşen, yaptığın yobazlıkların ve sömürülerin toplumun her eğitimli ve bilinçli tarafından hoş karşılanmadığını kabul etmek ve bunu hazmetmek olmalı!!!