17 Ağustos 2012 Cuma

NPOWER LEAGUE ONE - 2Takımın İsmi : Crawley
Geçen Sezon Derecesi : 3 League Two 
Teknik Direktör :  Richie Barker
Stadyum : Broadfield Stadium (5.996)

GELENLER : Gary Alexander , Paul Jones , Mat Sadler , Nicky Adams , Mark Connolly , Shaun Cooper

GİDENLER : Tyrone Barnett - Jamie Day - Scott Shearer - Glenn Wilson - Ben Smith - John Dempster - Dean Howell - Byron Napper - Pablo Mills

Tyrone Barnett geçen sezon 25 maçta 14 gol 6 asistlik efsane performans gösteren Barnett ikinci yarı Peterborough'a kiralanmıştı orada beğenilip transfer edildi. Geçen sezon 25 maçta forma giyen kaleci Shearer , Rotterham'a gitti. 31 yaşındaki orta saha Dean Howell'da 37 maçta 3 gol 3 asist yapmıştı Fleetwood'a transfer oldu.

Barnett'in yerine Gary Alexander alındı eksikliğini hissettirmeyecektir. Kaleci Shearer'ın yerine geçen sezon Peterborough'da 34 maçta forma giyen Paul Jones alındı. Ayrıca geçen sene Walsall'da efsane sezon geçiren sol bek Mat Sadler'la birlikte Bournemouth'un başarılı oyuncularından Shaun Cooper transfer edildi.

Crawley'in savunması çok iyi , hücum hattında da Billy Clarke ve Gary Alexander gibi önemli iki isim var. Orta saha konusunda biraz şüpheliyim izleyip görmek lazım. Bana düşmeyecekler gibi geliyor ama..


Takımın İsmi : Crewe
Geçen Sezon Derecesi : 7 League One (PO)
Teknik Direktör : Steve Davis
Stadyum : Gresty Road (10.153)

GELENLER : Gregor Robertson , Mark Ellis , Mathias Pogba , Michael West - Abdül Osman

GİDENLER : Lee Bell - David Artell , Jordan Brown , Jason Oswell , Nick Powell

Orta sahanın en önemli ismi Nick Powell ciddi bir bonservis bedeline Manchester United'a gitti. Savunmanın önemli isimlerinden David Artell 34 maç Port Vale'ye gitti. Konferans liginde 30 maçta 11 gol 6 asist yapan Mathias Pogba'yı aldılar ayrıca konferans liginde 36 maç 9 gol 5 asist yapan Michael West alındı ve geçen sezon Chesterfield'da oynayan sol bek Gregor Robertson kadroya katıldı.

Bu kadronun ligde kalması çok zor.


Takımın İsmi : Doncaster
Geçen Sezon Derecesi : 24 Championship
Teknik Direktör : Dean Saunders
Stadyum : Keepmoat Stadium (15.231)

GELENLER : David Cotterill - Robbie Blake - Dave Syers - James Chambers - Robert Jones - Paul Quinn

GİDENLER : Sam Hird , James Hayter, Adam Lockwood , El-Hadji Diouf, Pascal Chimbonda, Simon Gillett, John Oster, Fabien Robert, Giles Barnes, Oscar Radford , Habib Beye, George Friend, James O'Connor, James Baxendale

Gidenleri teker teker açıklamaya vakit yetmez kısaca takım dağıldı. Başlarındaki Dean Saunders güvenilen tek kişi.. 24 yaşındaki Galli David Cotterill ve Wednesday'den alınan savunma oyuncusu Rob Jones fayda sağlayacak türden transferler.

Doncaster'ın tekrar dönmesi çok zor gözüküyor ama  dikkatli izlemek lazım.


Takımın İsmi : Hartlepool
Geçen Sezon Derecesi : 13
Teknik Direktör : Neale Cooper
Stadyum : Victoria Park (7.856)

GELENLER : Jonathan Franks - Steve Howard - Simon Walton 

GİDENLER : James Brown - Adam Boyd - Colin Larkin - Steven Haslam - Callum Hassan - Nolberto Solano - Gary Liddle - Liam Mooney

Orta sahanın her şeyi Gary Liddle , Notts County'e transfer oldu. Nolberto Salono futbolu bıraktı. Geçen sene mali sıkıntıdaki Plymouth'un en önemli isimlerinden Simon Walton alındı geçen sezon 40 maçta 8 gol 3 asistlik katkı vermişti. Son zamanlarda Leicester'da yedek bekleyen Steve Howard için güzel bir kariyer olabilir. Middlesbrough'da forma şansı bulamayan 22 yaşındaki Jonathan Franks forvete yakın oynuyor.Geçen sezonun son bölümünü Yeovil'de geçirmişti 13 maçta 3 gol 1 asistle oynamıştı.

Gary Liddle'ın yerini Simon Walton doldurabilir eğer yaparsa Play-off'a oynar Hartlepool.


Takımın İsmi : Leyton Orient
Geçen Sezon Derecesi : 20
Teknik Direktör : Russell Slade
Stadyum : Brisbane Road (9.271)

GELENLER : Gary Sawyer - Mathieu Baudry - Michael Symes - Anthony Griffith - Nathan Clarke - Ryan Brunt * - Ryan Allsopp - Lloyd James

GİDENLER : Jonathan Téhoué - Jamie Smith - Mike Cestor - Matthew Spring - George Porter - Dean Leacock - Jamie Cureton - Terrell Forbes - Syam Ben Youssef

İnanılmaz bir yeteneğe sahip olmasına rağmen sakatlık sorunları yaşadığı için Jonathan Tehoue serbest kaldı. Geçen sezon 40 maçta 4 gol atan 32 yaşındaki Spring , Wycombe forması giyecek. Orta sahanın önemli isimlerinden George Porter , Burnley'e transfer oldu. Defans'da iyi işler yapan Forbes'de Chesterfield'a gitti.

Savunmanın ortasına Baudry ve Nathan Clarke gibi isimler takviye edildi. Sol beke Sawyer alındı. Forvete Michael Symes alındı ve geçen sezon Colchester'da genelde yedek kalan Llyod James alındı.

Leyton Orient'in bu sezonki sponsorları Samsung-Nike ve Fifa13 oldu. Sponsor gelirleri bu sene çok iyi, iyi bir orta saha takviyesi yapılırsa yukarıya doğru oynarlar.


Takımın İsmi : Milton Keynes
Geçen Sezon Derecesi : 5
Teknik Direktör : Karl Robinson
Stadyum : stadium:mk (22.000)

GELENLER : Jon Otsemobor - Alan Smith - Ryan Lowe - Anthony Kay

GİDENLER : Tom Flanagan - George Williams

Belli bir düzeni bulunan Milton Keynes önemli bir kayıp yaşamadı. Alan Smith'in bonservisi alındı. 33 yaşında olduğu için Wednesday'den ayrılmak isteyen Ryan Lowe gibi önemli bir oyuncuyu kadrosuna kattı. Ayrıca sağ beke Jon Otsemobor'u savunmanın ortasına da Anthony Kay'i aldılar. Milton Keynes bu sene şampiyonluğun en önemli adaylarından.

Hiç yorum yok: