15 Temmuz 2013 Pazartesi

Kayıp Kent Hakkari'den mektup var


http://www.sabah.com.tr/Pazar/2013/07/14/hakkariden-mektup-geldi Bu haber icin sevgili Sinan'dan görüş almıştık. Burada uzun versiyonu var. Güler ailesine ve Sinan'a tekrar tesekkurler boyle guzel bir projeye imza attıkları icin.

Güler: Hedef daha çok şehir

- İlk sene kamplarımızı yapmadan once Koç Lisesi’nde bir panele gitmiştim. Lisenin öğrencilerinden  Ege Ankaralı’nın davetlisi olarak gittiğim panelde, kendi projeleri dahilinde orada olan Hakkarili takımla ve antrenörleri Mahmut’la tanıştım. Onları kampa davet ederek boyle bir projenin baslangic adımını atmış olduk.
- Kayıp Kent, Mahmut'un Hakkari icin kullandigi isim. lİlk sene sonrasinda bizim Kayıp Kent’i keşfettiğimizi söylemişti.
- Şu an için İstanbul'a en uzak, basketbol açısından imkanların en az olduğu yerleri seçmeye çalışıyoruz. Bunu yaparken, önceden çalıştığımız antrenörlerin ekibe olan katkısını ve basketbol sevgisini yayma konusundaki heyecanlarını da ön plana cikarmak istiyoruz. Umarim ilerleyen senelerde daha cok şehre ulaşabiliriz

- “Babamız Necati”, “Ağebeyimiz Sinan” ifadeleri Güler Legacy ekibini oluşturan herkes için çok gurur verici bir söz açıkçası. Basketbol sevgisini ve eğitimini en doğru şekilde verdiğimiz bu ortamda, kampa katılan herkese aynı fırsatı verebilmek çok önemli bir olgu. Umuyorum ki herkes basketbola ve hayata dair birşeyler öğrenip evlerine dönmüştür.
- Her sene daha başarılı bir organizasyon yapıyoruz ve daha çok çocuğa basketbol sevgisini yaymaya başlıyoruz. Toplamda 200’den fazla çocuğa kampımız ev oldu. Her anı ayrı keyifli ve ayrı haz vericiydi. Zaten bunu yapabilmek adına ailemi de ikna ederek Guler Legacy'i kurdum. Burada önemli olan ilerleyen senelerde Özyeğin Üniversitesi gibi muhteşem bir kampüse sahip olan okulun desteği  basta olmak uzere spor sevgisine sahip, destek vermek isteyen kuruluşların yardımlarıyla daha çok öğrenciye ulaşmak.
Hiç yorum yok: